BARIŞA SON VEREN SAVAŞ

BARIŞA SON VEREN SAVAŞ

BARIŞA SON VEREN SAVAŞ

MARGARET MACMILLAN SKU:10028274
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori :
Yayın Evi : ALFA
Basım Yılı : 2014
ISBN : 9786051069296

Olağanüstü ilerleyişlerle dolu bir yüzyılın ardından Avrupa nasıl olduysa katastrofik bir çatışma dönemine girdi: milyonlarca insan öldü, ekonomiler çöktü, imparatorluklar ve toplumlar parçalandı, dünya egemenliği sona erdi.

Avrupalılar neden barışa sırtlarını döndüler? Margaret MacMillan Arşidük Franz Ferdinand'ın katledilmesinden yıllar öncesinden başlayan devasa politik ve teknolojik dönüşümlerle başlıyor. Sınırlar boyunca gidip gelen fikirlerin ve duyguların, savaş ve barışı dengede tutan ulusal kararların ayrıntılı bir dökümünü çıkarıyor. Terazinin hangi kefesinin ağır basacağına karar verenlerin insani zayıflıkları içinde bocalayarak nasıl aşklarından ve nefretlerinden güç aldıklarını ya da tam tersine zayıfladıklarını gösteriyor.

Barışa Son Veren Savaş barış dolu bir kıtanın nasıl kaçınılmaz bir biçimde kaosa sürüklendiğinin yetkin bir dökümü. Günümüzde de savaşların nasıl kolayca çıkabileceği ortadayken barışı sürdürebilmek temel görev olmalı diyen MacMillan yine de her zaman bir şansımız olduğunu da bizlere hatırlatıyor.

"Yetkin, kapsamlı, canlı ve bilgece."
-Christopher Clark, London Review of Books-

"MacMillan'ın bu başyapıtı Avrupa'nın son yıllarının en kapsamlı dökümü."
-Amanda Foreman-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 960

Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler