BİR İHANETİN ÖYKÜSÜ HASDALDA BİR AMİRAL

BİR İHANETİN ÖYKÜSÜ HASDALDA BİR AMİRAL

BİR İHANETİN ÖYKÜSÜ HASDALDA BİR AMİRAL

SEMİH ÇETİN SKU:10026802
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori : Siyaset / Güncel
Yayın Evi : KAYNAK
Basım Yılı : 2013
ISBN : 9789753436700


Tümamiral Semih Çetinin Bir İhanetin Öyküsü-Hasdalda Bir Amiral adlı kitabı Kaynak Yayınları tarafından yayımlandı.

Türk Ordusuna yönelik Balyoz tertibiyle Hasdala kapatılan Tümamiral Semih Çetin, kendisinin ve silah arkadaşlarının direniş destanını ibretlik bir ders olarak tarihe kaydediyor.

"15 yıl önce Türkiye ile Yunanistanı savaşın eşiğine getiren bir kriz döneminde gemimizle Kardak bölgesinde görev yaparken, çok yakınımıza sokulan Yunan gemilerindeki subayların gözlerinde gördüğüm nefreti hiç unutamamıştım. Yıllar sonra soğuk bir Şubat gecesi, Beşiktaş Adliyesindeki gözlerde bundan çok daha fazla nefret göreceğimi doğrusu hiç aklıma getirmemiştim.

Kendi ordusuna ve donanmasına komplo kuracak kadar alçalmış bir çetenin yarattığı bir ihanet sürecinden geçiyoruz. Kendi ülkemizde esir düştük."
Tümamiral Semih Çetinin Silivrideki Savunmasından-18 Ağustos 2011

"Tümamiral Çetinin bu sözleri hem insanın içini çok acıtıyor hem de çok şaşırtıyor. Bir Türk subayına bu duyguları yaşatmak güzel bir şey mi?"
Can Ataklı-Vatan, 24 Ağustos 2011

"Bu sözler acı, üzücü, ama gerçek. İbret alınacak sözler. Türk Silahlı Kuvvetlerinin onurlu bir subayının yüreğinden kopup gelen sözler. Hiç kuşku duyulmasın ki tarih bugün Hasdalda yatanların kırılan gururlarını iade edecektir."
Tufan Türenç-19 Ağustos 2011

"Tümamiral Çetin, sözünü noktaladığında, insan kendini varlığından sıyrılmış, yok olmuş gibi duyumsamasının önüne geçemiyor; bunu hiç unutamıyorum."
Meriç Velidedeoğlu-Cumhuriyet, 28 Ekim 2011Sayfa Sayısı: 480
Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler