KAPI BİRDEN VURULDU

KAPI BİRDEN VURULDU

KAPI BİRDEN VURULDU

ETGAR KERET SKU:10026037
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori : Roman / Öykü
Yayın Evi : SİREN
Basım Yılı : 2012
ISBN : 9786055903404

Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü'nün dâhi yazarından bir çırpıda okunan, tuhaf, komik ve zekâ pırıltılarıyla ışıyan bir kitap: Kapı Birden Vuruldu.

Gündelik yaşamın kuytuları, Keret'in benzersiz evreninde fosforlu neonlar altında parlıyor, hayalle gerçeğin karıştığı bu şahane öykülerde her an, her şey gerçekleşiyor. Bir öpücük sonunuzu hazırlamak için yeterli oluyor, hayaller karın doyuruyor, kimilerinin en ağır kazalardan burunları bile kanamaksızın çıktığı dünyada sizin bileğiniz burkulsa alçıya alınıyor. Kapı birden vuruluyor ve kader rotasını çiziveriyor.

Kalabalıklar içindeyken yalnızlık sularında boğulanlar, kendilerini her daim yedek saflarında ya da kazazedeler arasında bulanlar, güneşli günlerde bile çamura basmayı başaranlar ve talih kuşunun kuyruğuna tutunup yukarılara uçma hayalleriyle en dibe vuranlar bir araya geliyor ve hayat denen tuhaf mucizenin akışına aksak ritimlerle karşı çıkıyor.

Kapı Birden Vuruldu, mağrur kaybedenlerle adi kahramanların bir arada yaşadığı şu başıbozuk âlemi sevgi ve sefaletle kucaklayan, incelikli ve zekâ dolu bir kitap.


"Uzun zamandır okuduğum en komik, en karanlık ve en sivri öyküler."
Jonathan Safran Foer

"Keret, müthiş bir yazar. Yeni kuşağın sesi."
Salman Rushdie

"Keret'in öyküleri içinize işliyor."
Ira Glass

"Çarpıcı bir mizah."
Clive James

"Kara mizahı seviyorsanız, bundan iyisini bulamazsınız."
Baltimore SunÇevirmen:Avi Pardo

Sayfa Sayısı: 216

Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler