KÜRESEL FESATÇILIK VE FETHULLAHCILIK

KÜRESEL FESATÇILIK VE FETHULLAHCILIK

KÜRESEL FESATÇILIK VE FETHULLAHCILIK

AHMET AKGÜL SKU:10022057
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori :
Yayın Evi : TOGAN
Basım Yılı : 2010
ISBN : 9789944337298

Cemaat CIA`nın Yan Kuruluşumu?

CIA Ortadoğu masası eski şefi, CIA`ya yakın Rand`ın uzmanlarından Graham Fuller yeni bir kitap çıkarıyordu. ABD`nin yeşil kuşak Projesi`nin mimarlarından Fuller`in kitabının adı "A World without İslam (İslamın olmadığı bir dünya)".

Gülen cemaatiyle oldukca iyi ilişkilere sahip olan, Fetullah Gülen`e ABD`de kalması için referans veren Fuller, kitabında `eğer islam olmasaydı dünya dengeleri nasıl olurdu?" konusunu irdeliyordu. İslamsız bir dünyada terörizm, medeniyetler arası çatışma gibi konuların olup olmayacağını sorguluyor, ılımlı islam olursa dünyada huzurun artacağını söylüyordu. Fuller söz konusu kitapta Hz. Muhammed`i Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine kadar inceliyor ve kafasına göre yorumlayıp çarpıtıyordu. Elbette Fuller`in asıl amacı ılımlı islamın lideri olması gereken Türkiye`ye roller biçiyordu. Fuller`in kitabına cemaatin ABD`deki bir başka temsilcisi, Gülen`e referans veren bir başka isim John Esposito`nun da tanıtım yazısı dikkat çekiyordu.

Peki eski CIA`cı Sionist Yahudi kurmayı Fuller`in kitabının tanıtımı nerede yapılıyordu? 23 Eylül 2010 günü Washington`da Fethullah Gülen`in onursal başkanı olduğu Rumi Forum`da Yeni Cemaat siyonizmin Türkiye kolu ve CIA`nın sivil kuruluşu gibi çalışıyordu.

Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler