NE NEDİR

NE NEDİR

NE NEDİR

DAVE EGGERS SKU:10022021
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori : Roman / Öykü
Yayın Evi : SİREN
Basım Yılı : 2010
ISBN : 9786055903237

Son zamanlarda okuduğum en etkileyici roman."
Khaled Housseini

"Yılın en dokunaklı romanlarından biri."
-Time

"Ne Nedir, insanın türlü felaket ve yıkım karşısında bile zorlukları aşabilme gücünü ve umudun zaferini ortaya koyuyor."

-NY Times

"Dokunaklı, ürkütücü ve şaşırtıcı güzellikte bir roman."

-Lev Grossman, Time

"Dave Eggers`ın Ne Nedir`i tüm yıl boyunca okuduğum kitapların en sıra dışı ve kışkırtıcı olanı."

-D. Donahue, Usa Today-

"Kitabın sonunda ne olacağını öğrenmek için sayfaları çevirip duracaksınız... Eggers, hikaye anlatma sanatının ne denli güçlü ve dokunaklı olabileceğini Ne Nedir ile kanıtlıyor bizlere."

-NY Times Book Review

"Dave Eggers, gerçek bir yaşam öyküsünü olduğu gibi sayfalara akıtarak; korkutucu, çarpıcı, hayatlarımızı değiştirebilecek bir kitap çıkartmış ortaya. Sizleri omuzlarınızdan tutup sarsmak istiyorum çünkü başka türlü nasıl ifade edilir bilmiyorum: Bu kitabı okuyun."

-Erik Henriksen, Portland Mercury

Çağdaş edebiyatın müthiş dahisi Dave Eggers`dan sarsıcı, çarpıcı ve unutulmayacak bir roman: Ne Nedir. Yazar, dergici, yayıncı ve editör kişiliği ve sıradışı projeleriyle tanınan, çağdaş edebiyatın en parlak yıldızlarından Dave Eggers, Ne Nedir`de gerçek bir yaşam ve mücadele öyküsünden yola çıkarak aynayı bu kez bizlere ve yaşadığımız çağın gerçeklerine tutuyor. Ne Nedir, içinde yaşadığımız karanlık dünyanın kaosunun derinlerinden bir yerlerden yükselen, hazmı zor, etkisi güçlü, sessiz bir çığlık niteliğinde, unutulmayacak bir roman.

Küçük bir çocuğun Afrika topraklarında tek başına hayatta kalma mücadelesini, Amerika`da oyunu kurallarıyla oynamayı öğrenmeye çabalayan bir mültecinin tosladığı duvarları ve bizler bakmazken dünyada olup biten kimi felaketleri Valentino Achak Deng`in üzerinden anlatan Eggers; Ne Nedir`de gerçekle kurguyu, biyografiyle romanı birbirine katarak alışılmış formlar dışında bir `roman` yaratıyor. Pulitzer adayı Dave Eggers`ın Amazon ve New York Times çok satanlar listelerinde uzun zaman kalan Ne Nedir`i prestijli NBCC (National Book Critics Circle) ödülüne de aday gösterilmiştir. 2009 yılında Fransa`da en iyi çeviri kitap dalında Prix Medicis ödülü alan kitap, yine ödüllü yönetmen Tom Tykwer tarafından sinemaya uyarlanmaktadır.

Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler