SOKRATES KAFE

SOKRATES KAFE

SOKRATES KAFE

CRISTOPHER PHILLIPS SKU:10023481
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori : Felsefe
Yayın Evi : DHARMA
Basım Yılı : 2011
ISBN : 9786055598471

Bir gün herkes bu nefis kahveyi tadacak.

Sokrates Kafe, dünyanın her yerinde düzenlenen, farklı sosyal çevrelerden insanların bir araya gelip birbirleriyle felsefi fikirlerini ve deneyimlerini benimseyerek paylaştıkları toplantılardır. Bu gruplar, tartışmaları Christopher Phillips tarafından aynı isimle yazılmış Sokrates Kafe kitabına dayanarak şekillendiriyorlar. Bugün, daha kapsamlı bir dünya yaratma ortak amacını güden gönüllüler tarafından organize edilmiş ve dünyanın her yerine yayılmış toplamda 400 kadar devam eden toplantı grubu var.

Sokrates Kafe, çok güzel bir biçimde bize Sokrates'in soru şeklinin çocuklar ve yetişkinlerde nasıl ve neden işe yaradığını anlatıyor. Christopher Phillips'in üstlendiği görev şu: Eski Atina'da uzun zaman önce Sokrates'in ilham verdiği soru sorma aşkını yeniden canlandırmak. Phillips, kafeler, kahvehaneler, yaşlılar merkezler, dar gelirliler için konut kompleksleri, hapishaneler, kütüphaneler, gündüz bakım evleri, ilköğretim okulları, liseler ve kiliselerde, kalıcı sorgulama toplulukları kurmak için Amerika'yı karış karış gezdi.

Phillips, ilgi çekici rehber kitabında, felsefi düşüncenin temellerini bulmakla kalmıyor; bu gezici programı başlatmasına nelerin sebep olduğunu yeniden hatırlıyor ve aşk, arkadaşlık, çalışma hayatı, yaşlanmak ve hayatın büyük sorularının daha birçoklarının, bazen şaşırtıcı, genelde içe işleyen yansımalarını yeniden canlandırıyor. "Romalı şair ve deneme yazarı Cecil şöyle yazmıştı: 'Sokrates, felsefeyi cennetten indiren ilk kişidir.' Phillips, belki de felsefeyi alışveriş merkezlerine gelmeye kandıran ilk kişi olabilir..."


Sayfa: 256

Boyut: 14 x 20 cm
Hamur: 2
Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler