YILDIZ SAATİ

YILDIZ SAATİ

YILDIZ SAATİ

T.S.LEARNER SKU:10026245
Lütfen stok ve fiyat sorunuz.
Kategori : Roman / Öykü
Yayın Evi : PEGASUS
Basım Yılı : 2012
ISBN : 9786055289935

Gizemli bir hazine, amansız bir ölüm çemberi ve tanrıları uyandıran bir mücadele!
Mısır, İskenderiye, 1977
Bir gemi enkazını keşfetmek üzere dalış yapan arkeolog Isabella Warnock, ilk insanların yaptığı, daha önce benzerine rastlanmayan bir eser bulur; bir yıldız saati. İlk zamanlardan bu yana kralların ve firavunların kaderlerini belirlediği söylenen gizemli, eski bir alet. Fakat bu keşif hayatına mal olur. Bu paha biçilemez eseri korumaksa kocası Oliver'a kalır.
u hazine için her şeyi yapmaya hazır olan Oliver, tarihî bir sırrı korumak adına kendini kadim zamanlara ait büyücülüğün, efsanelerin, Mısır Uygarlığı araştırmalarının ve gizli komploların içinde bulur. Ortadoğu'nun geleceğiyse bu ölümcül sırrın kaderine bağlıdır...
Learner, dünya düzenini kendi çıkarları için alaşağı etmeye çalışanların çirkin oyunlarını gözler önüne seriyor. Geçmiş yılların Ortadoğu politikalarına da değinen bu roman Jimmy Carter, Enver Sedat ve genç Albay Kaddafi'nin Libya'daki yönetimi üzerine farklı bakış açıları kazandırırken okuyucuyu durmak bilmeyen bir maceraya davet ediyor.

"Gerçek ve kurgunun birleşimi, keyifle çabucak okunan bir macera romanı."
The Sun

"Cüretkar ve oldukça gerçekçi."
Telegraph

"Kurgusu muhteşem. Yıldız Saati, sahici karakterleri ve incelikli diliyle son zamanlarda yazılan en iyi kıyamet senaryolarından biri."
Peter Millar, The Tımes

"Learner, Dan Brown ve Robert Harris'in tarzlarının iyi bir karışımı."
Reader

Çevirmen:İrem Sağlamer

Sayfa Sayısı: 560

Stok Durumu: Sorunuz
 

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplardan Seçmeler